Klimatyzator split – najlepsze rozwiązanie dla domu i biura

Klimatyzatory to powszechnie stosowane urządzenia, są one używane zarówno w naszych biurach, mieszkaniach jak i sklepach czy budynkach użyteczności publicznej. Dzięki nim możemy cieszyć się chłodnym i świeżym powietrzem w każdych warunkach pogodowych, nawet podczas największych upałów. Istnieje kilka podstawowych rodzajów systemów klimatyzacyjnych. Najprostsze i zarazem najmniej wydajne są systemy przenośne składające się z jednego urządzenia. Najczęstszym rozwiązaniem jest urządzenie podzielone na dwie części – zewnętrzną i wewnętrzną. To jest właśnie klimatyzator split. Rozwinięciem tego systemu jest multi split, czyli połączenie jednej jednostki zewnętrznej z kilkoma wewnętrznymi.

Klimatyzator split – zalety

Klimatyzacja oparta o klimatyzator split jest najczęściej wybierana przez osoby decydujące się na chłodzenie swoich pomieszczeń. System składa się z jednostki wewnętrznej zapewniającej dostarczanie schłodzonego powietrza do pomieszczenia. Jednostka zewnętrzna odpowiada za wymianę ciepła i pozbywanie się go na zewnątrz. Taki system posiada dwie duże zalety. Pierwszą z nich jest to, że największa część jest zamontowana na zewnątrz i nie zajmuje przestrzeni w pomieszczeniu. Drugą jest to, że to właśnie na zewnątrz znajduje się agregat, czyli największe źródło hałasu podczas pracy. Wewnątrz jest tylko wymiennik ciepła oraz cichy wentylator co powoduje, że praca klimatyzatora typu split to właściwie tylko delikatny szmer przepływającego powietrza. 

Rodzaje jednostek wewnętrznych klimatyzatora split 

Jednostka zewnętrza jest bardzo podobna we wszystkich klimatyzatorach. Klimatyzator split może za to posiadać różnego rodzaju jednostkę wewnętrzną. Może to być klimatyzator ścienny, klimatyzator kasetonowy, klimatyzator kanałowy, klimatyzator przypodłogowy lub klimatyzator przysufitowy. Ten wybór zależy już od miejsca jakim dysponujemy w konkretnym pomieszczeniu.